Банки більше не мають права нескінченно нараховувати відсотки

Банки больше не вправе бесконечно начислить проценты

Історії, коли люди роками не можуть розрахуватися з банком, стали для жителів України вже цілком буденними. Нескінченно нараховуються відсотки по кредиту не дозволяють погасити борг. Однак завдяки створеному прецеденту у справі № 310/11534/13-ц від 5 червня 2018 роки ситуація змінилася. Розбираючись в даному питанні, Велика палата Верховного суду України поставила остаточну крапку. Правова позиція ВСУ така, що кредитна установа зобов’язана припинити нарахування відсотків боржника з моменту подачі звернення до суду з метою погашення фінансового зобов’язання.

Тепер жоден банк не зможе нескінченно нараховувати відсотки боржникам, що взяли і вчасно не загасили будь-який з кредитів. Саме в той момент, коли кредитна організація подає позов з проханням стягнути несплачений борг, вона позбавляється права здійснювати нарахування відсотків по кредиту.

Частина 2 статті 1050 ЦКУ говорить, що в момент запитання з боржника виконання умов договору, кредитор втрачає право нараховувати відсотки за вказаною боргу. Однак частина 2 статті 625 ЦКУ дозволяє банку затребувати з боржника виплату суми понад ту, що вказана в договорі. Вона встановлюється в залежності від показників інфляції, зафіксованих за весь період прострочення. Дане право реалізується тільки за рішенням суду на користь кредитора.

«Безпідставне і безконтрольне нарахування відсотків не дозволяє громадянам розрахуватися з банком протягом багатьох років. І весь цей період банк продовжує збільшувати суму заборгованості. Це явище стало масовим і призвело до величезного числа судових розглядів»

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв