Фінансові поради

финансовые советы от Pervomayskiy

Однією з проблем, пов’язаної з погашенням взятого на себе кредиту, є, зрозуміло, сам кредит. Проте, кредитором не завжди може бути банк. В борг знайомі один одному люди дають нерідко і не сприймають такі послуги навіть як позики або кредити.

І все-таки як бути, коли кредитодавець є юридичною особою або є підписаний з ним договір або розписка в отриманому позику, а можливості розплатитися немає? І це найнеприємніше для мікрофінансових організацій, так як позичальник може почати не відповідати на дзвінки, уникати зустрічей. Що в такому випадку можна порадити позичальникові?

Перш за все, потрібно включити розум. Внаслідок виникнення прострочення з виплатами по взятому на себе кредиту, для позичальника можливі великі неприємності. Зазвичай все наслідки такого ставлення позичальника до своїх боргів прописані в кредитному договорі – це, перш за все, пеня, додаткові штрафи або збільшений відсоток, а також можливості контактів з колекторами або навіть судовими приставами. І це далеко не всі труднощі. МФО може передати інформацію про Вас в бюро кредитних історій, як про проблемного позичальника і надалі наступні кредити Вам вже можуть не надати.

Тому найкращим виходом із ситуації є співпраця і діалог з МФО про цю проблему. Причому йти на цей діалог краще ще до того як ці проблеми виникли. Будь-яке фінансова установа має свій досвід вирішення проблемних ситуацій і порадить найкращий і грамотний спосіб виходу зі скрути.

Основним завданням фінансових компаній є завдання збереження хороших відносин з клієнтами без зайвих витрат і шуму. Тобто самі компанії не зацікавлені передавати справу на позичальника в колекторську фірму або суд через додаткових накладних витрат у вигляді комісій та судових витрат.

Онлайн-сервіс Pervomayskiy, не є мікрокредітной компанією, але ми розбираємося в методах вирішення таких проблем. Оптимальний з яких, це переукладання існуючого кредитного договору, тобто продовжувати подальшу пролонгацію взятого кредитором позики на наступний термін через сервіс особистого кабінету. Для цього позичальнику достатньо просто оплатити нараховані відсотки за попередній період і далі користуватись позикою.

Однак, позичальникам хочеться порадити поважати кредитні організації, не допускати прострочень і уважно вивчати отриманий кредитний договір, причому краще це робити заздалегідь і не боятися ставити компанії свої питання.

Зараз ви дізнаєтеся, чим небезпечні чужі кредити, які ви оформляєте на свою платіжну карту або на себе.

 1. Ви ніколи не зможете здійснювати контроль своєчасного погашення кредиту вашими родичами або друзями, саме для яких ви і оформили цей кредит на себе. Зазвичай, люди добре пам’ятають, коли хтось повинен їм, а не коли повинні вони. З цієї причини ваші друзі, напевно, будуть забувати сплатити не їх кредит.
 2. Віддавати завжди доводиться свої гроші. У ваших друзів можуть знайтися багато різних причин, не платити по кредиту вчасно, який ви заради них отримали. Вони прекрасно розуміють, що відповідальність за цю позику лежить на вас, а не на них. В цьому випадку може постраждати ваша кредитна історія, а не їх. Ця обставина негативно позначиться на вашій можливості оформити вже свій кредит на себе – в майбутньому.
 3. Якщо вас просять взяти на себе чужий тягар кредиту, це означає, що банки з вагомих причин відмовили в кредиті вашому родичу або другу. До таких причин належать: велика сума заборгованості по ін. Кредиту, погане фінансове становище людини, відсутність у нього фінансової дисципліни. Всі ці причини повинні насторожити вас і попередити про обов’язкові, неминучі проблеми з цим кредитом.

В даний момент у онлайн-сервісів немає можливості перевірити власників платіжних карт, які бажають отримати кредит. Будьте пильні, якщо гроші прийшли на вашу карту, і ви віддали їх третій особі, то по закінченню терміну кредиту, система може автоматично списати кошти з вашої картки в рахунок погашення позики. Таким чином ви розпрощалися зі своїми грошима.

У будь-якому випадку людині слід бути більш завбачливим, обережним, не вірити словам навіть родичів! Адже якщо банк або мікрофінансових організація не надає йому позику, значить є важливі причини для цього! Краще перестрахуватися і ні в якому разі не оформляти кредит на себе, ніж потім – через судовий розгляд – доводити свою правоту. При цьому, витрачаючи своє дорогоцінне здоров’я!

Коли ви збираєтеся оформити кредит, ви повинні орієнтуватися тільки на ті доходи, в отриманні яких ви впевнені на 100%. Візьміть до уваги терміни отримання цих доходів і намагайтеся орієнтуватися на найстабільніші, наприклад на виплату заробітної плати.

Ви повинні планувати все таким чином, щоб день погашення кредиту і день отримання зарплати не збігалися! Як як для зарахування зарплати може знадобитися більше часу, ніж зазвичай і в той же день погасити кредит цих коштів не вдасться!

Найкраще дотримуватися того правила, коли дата зарахування доходів значно раніше за часом, ніж дата погашення частини кредиту.

Все мікрофінансові організації дозволяють достроково погашати кредит. При цьому не стягуються ніякі додаткові штрафи за дострокову оплату позики або утримання у вигляді підвищених відсотків за нього. Цей факт дуже вигідний для клієнтів МФО! Ви можете взяти кредит на більш тривалий термін, а погасити його достроково – коли у вас з’явиться така фінансова можливість!

При такому варіанті у вас не виникне ситуація, коли грошей немає, а час оплачувати позику настало. Якщо ви достроково сплатите частина позики, вам не нарахують зайві відсотки за користування кредитом протягом тривалого часу.

Принцип бізнесу побудований з урахуванням відсутності всього безкоштовного. Реклама отримання кредиту або укладення договору розстрочки під 0% переплат швидше за все приховує безліч «підводних каменів» і, перш ніж прийняти остаточне рішення, слід ретельно вивчити всі умови. Особливу увагу необхідно приділити розгляду наступних пунктів:

 • завищені комісії за розгляд заявки на кредит;
 • Завищені комісії за видачу кредиту;
 • помісячно стягується комісія за обслуговування кредиту;
 • дострокове погашення кредиту або розстрочки з накладенням комісії;
 • невиправдано високі штрафи за прострочені виплати відсоткової ставки, починаючи відразу з першого дня;
 • нав’язаний договір страхування, який зобов’язує виплатити значну суму;
 • ціна товару, пропонованого в розстрочку, набагато перевищує ціни на інших сайтах;
 • обслуговування платежів по розстрочці, як і в випадку з кредитом, вже включено в ціну товару.

Для того, щоб уникнути неприємного сюрпризу при отриманні кредиту або оформлення розстрочки, попросіть у співробітників всі документи, що мають відношення до процедури і запросіть розмір ефективної ставки. В ефективну ставку входять процентні виплати і інші платежі по кредиту.

Необхідно відзначити, що багато фінансових компаній практикують первісну знижену процентну ставку по кредиту.
Нульові ставки пропонуються найчастіше при оформленні першого кредиту на відносно невелику суму і короткий термін.
Відсоткова ставка помітно зростає при взятті другого і наступних кредитів або ж при збереженні низької ставки посилюють умови кредитного договору. В цьому випадку невиплата суми в точно встановлений термін тягне за собою застосування високих штрафів і пені, ставка відсотка при простроченні підвищується, а також можуть стягуватися штрафи при достроковому погашенні кредиту.

Оцінити по гідності зручність у використанні онлайн-сервісів наших партнерів, що пропонують Позичальникам прозорість розрахунків і виведення в кредитному калькуляторі кінцевої суми оплати. Додаткова перевага полягає у відмові від використання прихованих платежів, необхідність яких викликає сумніви.

Завдяки програмі лояльності відбувається своєрідна мотивація Позичальників на використання великої кількості вигод і переваг МФО, пов’язаних із своєчасною виплатою позики. Підвищуючи якість кредитної історії ви автоматично значно зменшуєте рівень індивідуальної процентної ставки.

Перше, що необхідно зробити, це скласти список постійних витрат за місяць, а також графік оплати для кожного пункту. У цьому переліку знаходяться: покупка продуктів, оплата комунальних платежів, оренда, витрати на транспорт, оплата за навчання і т.п. Такі види витрат існують постійно, тому з Вашого щомісячного доходу в першу чергу потрібно відкласти суму коштів для їх оплати.

Друге правило – це завжди планувати покупки, щоб уникати зайвих незапланованих витрат.

Заключний момент, яким багато хто нехтує, полягає у формуванні та регулярному поповненні резерву на випадок виникнення непередбачених обставин або різкого погіршення фінансового стану. Життя непередбачуване, можна втратити роботу, захворіти, гроші можуть терміново знадобитися на ремонт в будинку і інше. Такі моменти не можна передбачити заздалегідь, і запас коштів буде як не можна до речі, щоб не шукати джерело позики. Досить щомісяця відкладати 10-30% доходу.

Зазначені вище принципи закладені в основу мікрофінансових компаній для оцінки платоспроможності Позичальника. Тому іноді приходять відмови в позиках деяким Клієнтам. Надання фінансової допомоги – ось мета МФО, а не просто надання позики, який погіршить фінансове положення потенційних Позичальників.

Розрахуйте, яку саме частину Вашого щомісячного доходу Ви можете спокійно віддати для виплати кредиту, при цьому не відчуваючи особливих утисків. Існує нескладний алгоритм розрахунку.

Для цього необхідно взяти суму Вашого щомісячного доходу і відняти від неї суму обов’язкових витрат, серед яких придбання продуктів, оплата комунальних послуг, орендна плата, витрати на транспорт, оплата за навчання та інші постійні витрати.

Також слід відняти приблизно 15-25% від доходу за місяць на можливі майбутні непередбачені витрати, які можуть виникнути в будь-який момент.

Розмір суми, що залишилася після вирахування зазначених вище статей витрат, є тією сумою, яка може бути безболісно спрямована на оплату боргу за кредитом. Порівняйте отриману в результаті Ваших розрахунків суму з сумою щомісячних платежів по передбачуваному кредиту. Якщо отримана Вами цифра більше щомісячного платежу, по кредиту, який Ви плануєте взяти, можете скористатися пропозицією кредитної організації. Таким чином Ви зможете адекватно оцінити, наскільки Ви в змозі потягнути погашення того чи іншого кредиту з місяця в місяць.

МФО виробляють оцінку платоспроможності Клієнта щоб мати гарантії, що отриманий Позичальником кредит не погіршити його фінансовий стан.

Ніколи не варто брати кредит, якщо немає стабільного щомісячного доходу. Інакше Ви просто опинитеся в «борговій ямі», з якої ще треба постаратися вибратися. У підсумку, зробивши таку покупку в борг, Ви позбавите себе задоволення від неї через виниклі проблем з оплатою кредиту. Беручи кредит, Ви повинні бути впевнені, що зможете його погасити.

Сервіси онлайн кредитування надають кредити в розмірі, розрахованому виходячи з суми постійного щомісячного доходу потенційного Позичальника. З боку кредиторів – це превентивний захід від необдуманих рішень Позичальника, яка не погіршить фінансове становище клієнта. Кредит потрібно брати в тому розмірі, який точно вдасться виплатити без особливого збитку якості життя в майбутньому.

Оформлення нового кредиту в рахунок погашення заборгованостей по попереднім розстроченням і кредитами в більшості випадків тільки погіршує ситуацію, приводячи до створення «фінансової піраміди» і ще більш збільшуючи фінансову залежність.

У цій ситуації вигідніше використовувати пролонгацію поточного кредиту на новий термін.

Зазвичай, в наданні цієї послуги у кредиторів не виникає ніяких проблем, з огляду на збереження процентної ставки по кредиту.

Процедура дозволить відстрочити виплату за кредитами до поліпшення вашого фінансового становища і виключить вимушене обслуговування щомісяця зростаючих витрат з обслуговування декількох кредитів.

Але є винятки, при якому оформлення нового кредиту в рахунок погашення старого фінансово виправдано. Причина криється в більш низькою процентною ставкою і вигідно відрізняється від попереднього терміні погашення. Даний момент максимально знімає навантаження з сімейного бюджету.

Відмінним рішенням проблеми може стати використання онлайн-сервісів кредитування, отримати позики в яких можна незалежно від наявності у Позичальника поточних кредитів. Навпаки, Клієнтам надаються всі можливості для полегшення боргових навантажень, у вигляді знижених або акційних умов кредитування під 0,01%.

Mnogiye prenebregayut neskol’kimi grivnami, kotoryye neobkhodimo bylo oplatit’ po kreditu. Eto budet schitat’sya prosrochennoy zadolzhennost’yu, na ostatok summy budet nachislen shtraf, razmer kotorogo so vremenem mozhet stat’ znachitel’nym. Tak kak MFO ne mozhet prinyat’ resheniye o «proshchenii» dolga v neskol’ko griven, khot’ im ne vygodno tratit’ vremya na vzyskaniye takoy prosrochennoy zadolzhennosti, eto povlechet za soboy massu nepriyatnykh dlya vas mer. Informatsiya o Vashem dolge stanet dostupnoy Byuro kreditnykh istoriy s pometkoy “prosrochka”. Eto mozhet sygrat’ zluyu shutku dlya vas v dal’neyshem, yesli vy reshite oformit’ novyy kredit. Ved’ v etom sluchaye obyazatel’no budet otsenivat’sya kreditnaya istoriya. Dazhe yesli vnov’ vybrano to zhe finansovoye uchrezhdeniye, gde byla zadolzhennost’ v neskol’ko griven, v vydache novogo kredita mozhet byt’ otkazano. Chem grozit neuplata nesushchestvennogo ostatka v paru griven: Vo-pervykh, imeya neznachitel’nyy dolg po kreditu, Zayemshchik ne smozhet poluchit’ bonusy za pogasheniye summy kredita v otvedennyy period. Razmer bonusov znachitel’no vyshe nedoplachennoy summy. Vo-vtorykh, Zayemshchik ne smozhet rasschityvat’ na povysheniye kreditnogo limita pri oformlenii sleduyushchego zayma. V-tret’ikh, pri lyubom rasklade dazhe neznachitel’naya summa, kotoraya ostalas’ nevyplachennoy Zayemshchikom, ne uluchshit yego kreditnuyu istoriyu i ne dast shans poluchit’ novyy kredit po snizhennoy protsentnoy stavke, na kotoruyu mogut rasschityvat’ Kliyenty s khoroshey kreditnoy istoriyey. Ne dopuskayte prosrochek i vsegda proveryayte posle oplaty kredita status kreditnogo dogovora, on dolzhen pereyti v “Zakrytyy”.
Развернуть
 
1572/5000
 
 
 
Багато нехтують декількома гривнями, які необхідно було сплатити за кредитом. Це буде вважатися простроченою заборгованістю, на залишок суми буде нарахований штраф, розмір якого з часом може стати значним.

Так як МФО не може прийняти рішення про «прощення» боргу в кілька гривень, хоч їм не вигідно витрачати час на стягнення такої простроченої заборгованості, це спричинить за собою масу неприємних для вас заходів. Інформація про Ваш борг стане доступною Бюро кредитних історій з позначкою “прострочення”. Це може зіграти злий жарт для вас надалі, якщо ви вирішите оформити новий кредит. Адже в цьому випадку обов’язково буде оцінюватися кредитна історія.

Навіть якщо знову обрано той же фінансова установа, де була заборгованість в кілька гривень, у видачі нового кредиту може бути відмовлено.

Чим загрожує несплата несуттєвого залишку в пару гривень:

По-перше, маючи незначний борг по кредиту, Позичальник не зможе отримати бонуси за погашення суми кредиту в відведений період. Розмір бонусів значно вище недоплаченої суми.

По-друге, Позичальник не зможе розраховувати на підвищення кредитного ліміту при оформленні наступної позики.

По-третє, при будь-якому розкладі навіть незначна сума, яка залишилася невиплаченої Позичальником, не поліпшить його кредитну історію і не дасть шанс отримати новий кредит за зниженою процентною ставкою, на яку можуть розраховувати Клієнти з гарною кредитною історією.

Не допускайте прострочень і завжди перевіряйте після оплати кредиту статус кредитного договору, він повинен перейти в “Закритий”.

Часом складається ситуація, в якій людина з тих чи інших причин бере кредит, а за ним ще один і ще один. І так триває до моменту, поки їх обслуговування не починає виходити з під контролю. Результатом такого кредитного «пакета» стає його несвоєчасне обслуговування. Пропущена дата платежу призводить до прострочення і нарахування відсотків.

Практика показує, що володіння більш ніж трьома кредитами призводить до плутанини і проблем з їх своєчасною виплатою. Ось і виходить, що 3 – верхня межа кількості кредитів, які позичальник здатний комфортно контролювати.

В даному питанні хорошим помічником виступає графік виплат, виконаний в будь-якій зручній формі і розміщений на видному місці. У ньому варто відзначити дні і суми необхідних відрахувань.

Також було б нерозумно в століття розвинених технологій не скористатися їхньою допомогою. Нагадування, створене на комп’ютері або мобільному пристрої, не дозволить вам забути про необхідність здійснити платіж. Плюсом даного методу буде можливість задати точну дату і час, в яке необхідно провести оповіщення.

Деякі МФО, за згодою своїх клієнтів, можуть автоматично списувати необхідну суму. Плюсом є відсутність необхідності брати участь у платежі, однак, не варто забувати, що для проведення такої операції на рахунку повинні знаходитися необхідні кошти. Це означає, що позичальник повинен не забути їх туди покласти.

В онлайн-сервісах по кредитуванню є ліміт на кількість одночасних позик для однієї людини, які не дозволяють оформити більше одного кредиту. Метою даного обмеження є створення умов, в яких позичальник не буде плутатися і зможе своєчасно виконувати фінансові зобов’язання. При цьому, допускається збільшення кредитного ліміту в рамках чинного договору.

Коли ви здійснюєте оплату по кредиту за допомогою карти, терміналу, Приват24, тоді грошові кошти в банк надходять буквально відразу, за 1-8 хвилин. Однак, іноді платіжні термінали, сама платіжна система працюють не зовсім налагоджено – можливі технічні неполадки, збої. У такій ситуації підтвердження платежу, отримання його банком відбувається з запізненням. Якщо внесення боргу по позиці здійснюється через касу фінансової організації, або з використанням банківського рахунку клієнта, тоді, швидше за все підтвердження оплати станеться лише на наступний день.

Краще за все “не тягнути до останнього”, тобто вносити позикові кошти в самий останній день терміну погашення кредиту. Рекомендується проводити оплату за 1-2 дня до останнього дня графіка оплати. Переваги такого варіанту:

 1. Уникнення неприємностей через можливе, несвоєчасного надходження платежу фінансовій установі. Особливо в разі, коли відбуваються технічні неполадки у функціонуванні платіжних систем, фінансових організацій.
 2. Навіть, 1-2 дня мають значення. Дострокове внесення грошових коштів на погашення кредиту, зменшить ваші витрати за відсотками.

МФО підтримує і заохочує своїх клієнтів. При часткової, достроковій оплаті за позикою, нараховуються відсотки на залишок, вже меншу суму боргу, починаючи з першого дня проведення даної виплати.

Будь-яка розсудлива людина розуміє, що розпланувати своє життя до дрібниць і рухатися строго «по курсу» не вийде ні за яких умов. Ніхто не застрахований від виникнення не залежать від нас обставин. В одній з таких ситуацій позичальник може зіткнутися з неможливістю вчасно погасити кредит. Саме з цієї причини займ варто брати тільки в тих фінансових установах, які пропонують опцію пролонгації.

Варто завчасно проаналізувати ситуацію і зважити всі можливості на своєчасне погашення кредиту. Простіше кажучи – упевнитися, що на руках буде знаходитися необхідна сума до певної дати.

Якщо з даного питання виникають сумніви або обставини надходження грошових коштів вельми не визначені, то краще не затягуючи до останнього дня оформити заявку на пролонгацію.

Завчасно подана заявка на надання даної послуги дозволять не хвилюватися про можливе прострочення і наступних за нею наслідки. Тим більше що більшість фінансових установ мають певні обмеження на термін подачі заявки клієнтом. Дана міра націлена на забезпечення людини, що просить про пролонгацію кредиту, часом, необхідним на оплату суми комісії за надану послугу.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв