Як погасити кредит за допомогою рефінансування?

рефинансирование

Кожна повнолітня людина хоч один раз в житті покладав на себе кредитні зобов’язання. Це могла бути звичайна купівля по кредитній карті, або оформлення великого грошової позики. Дуже часто люди звертаються в мікрокредітной організації взяти грошей до зарплати. В таких організаціях часто дуже жорсткі умови повернення кредиту, великі відсотки і великі штрафні санкції. Але, на жаль, не всі виконують графік погашення боргу і не повертають кредит вчасно. Деякі громадяни, набравшись кілька позик відразу, просто не розраховують свої можливості, а деякі не відрізняються сумлінністю і порядністю. У таку категорію можуть потрапити і сумлінні громадяни, які опинилися у важкій життєвій ситуації і не мають можливості погасити борг. Це може бути втрата роботи, втрата майна, втрата здоров’я (важка тривала хвороба) і багато іншого. При несвоєчасному погашенні кредиту може виникнути прострочення платежу, і як наслідок – відбувається нарахування штрафних санкцій та пені. Зрештою, це негативно відбивається на кредитній історії громадянина. Одним з варіантів виходу з такого вельми скрутного становища є рефінансування заборгованості по мікрокредітной і банківськими позиками.

Рефінансування – що це таке?

Процес оформлення нової позики для того, щоб закрити один або кілька прострочених кредитів називається рефінансуванням. Іншими словами, рефінансування – це перекредитування. Дана послуга може допомогти закрити відразу кілька непогашених зобов’язань, і клієнт буде повинен тільки одному позичальнику. Відкрити новий кредит, не погасивши минулий в одному і тому ж банківській установі дуже важко. Банки йдуть на поступки тільки великим і перевіреним клієнтам, або у кого є в даному фінансовій установі відкритий депозит на відповідну суму. Як правило, рефінансування здійснюється в іншій кредитній або фінансовій установі на абсолютно нових умовах. Узгодження рефінансування відбувається за участю обох кредитних організацій (де існує прострочення і де оформляється новий кредитний договір). Практично, друга фінансова організація «викуповує» непогашений кредит з усіма належними боргами у першій.

Чи можливо рефінансування з поганою кредитною історією?

Перед тим, як звертатися в банк для отримання рефінансування, необхідно запросити в УБКІ дані про свою кредитну історію. Ця послуга коштує від 15 до 50 гривень. Якщо в історію потрапили дані про прострочені позики, оформлених в мікрокредітних та інших фінансових установах, вона вважається зіпсованою. Більший шанс отримують ті позичальники, які не мають прострочених платежів за кількома кредитами, і хочуть об’єднати їх під єдиний кредитний договір в одній фінансовій організації. Таких людей дуже мало, так як акуратні позичальники рідко потрапляють в боргову яму. Найчастіше звертаються за рефінансуванням люди, у яких кредитна історія вже безнадійно зіпсована. Така категорія громадян потрапляє в чорний список всіх банків, і в більшості випадків отримує відмову. Клієнти з поганою історією погашення мікрокредитів можуть спробувати звернутися за рефінансуванням в невеликий банк. У таких фінансових установ кожен клієнт на рахунку, і є шанс, що проблемному позичальникові можуть піти назустріч. Для узгодження всіх питань і отримання згоди необхідно взяти основні документи і довідку, що підтверджує платоспроможність. Це може бути:
 • довідка про доходи (довідка з місця роботи про заробітну плату) за останні шість місяців;
 • довідка від нотаріуса про вступ в спадок;
 • цінні папери;
 • документи про депозитні заощадження;
 • інші документи, що підтверджують факт платоспроможності;
 • можливо, банк зажадає заставу у вигляді транспортного засобу або нерухомого майна кредитора, якщо сума кредиту буде значна;
 • можливе залучення поручителя з чистою кредитною історією або великим доходом.
Для рефінансорованія мікрокредиту в банку зважте всі нюанси які можуть підвищити або знизити шанс отримання нового кредиту, а також подумайте як ви їх можете виправити. Візьміть довідку про дохід за останні шість місяців, надайте закордонний паспорт, якщо в ньому є візи в США або країн Євросоюзу, документи на право власності двіжемим і нерухомості майном.

Що може підвищити шанси при отриманні нової позики для погашення боргу в МФО?

В першу чергу найвищі шанси мають клієнти з бездоганною кредитною історією, ніж клієнти, які мають прострочені платежі і непогашені позики. Особливо це стосується громадян, чиї борги викупили колектори. Оформляти рефінансування слід протягом перших днів прострочення. Чим довше виникає прострочення по кредиту, тим менше шансів на отримання рефінансування.

Для оформлення рефінансування необхідно підготувати документи про свою платоспроможність. Вони повинні переконати керівництво банку, що взяті зобов’язання за новим кредитом будуть виконані в строк без порушень. Також бажано просити схвалення на рефінансування непогашених кредитів МФО за місцем основного проживання (прописки). Наявність нерухомості або автомобіля збільшать шанси отримання нового кредиту для погашення старих заборгованостей.

Не всі банки бажають співпрацювати з проблемними клієнтами. Фінансова організація бачить в цьому реальний ризик. По-перше, банк може зіткнутися з невиплатою боргу і втратити свої гроші. По-друге, рефінансування – процедура досить складна і вимагає чималих витрат. Але все ж, можна знайти такий банк, який піде на зустріч і надасть цю послугу.

Провідні українські банки, що надають хороші умови по рефінансуванню:

Що необхідно для оформлення рефінансування?

Для оформлення рефінансування за простроченими позиками МФО або іншого виду мікрокредитів, які видають на карту, необхідний певний пакет документів:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний код;
 • довідку про доходи (за останні 6 місяців);
 • виписку або офіційний лист з мікрокредітной організації про загальний розмір боргу (включаючи відсотки, пені та інші штрафні санкції);
 • схвалення від МФО на прийняття грошових коштів, які покриють заборгованість клієнта;
 • також можуть зажадати і інші документи, такі як договір про поручительство;
 • можливо, зажадають заставу.

Переваги

 1. Після рефінансування в більшості випадків щомісячний платіж і сума виплат змінюється в меншу сторону.
 2. Клієнт може домовитися з банком про погашення боргу будь-якою валютою.
 3. Можливо об’єднання в один кредитний договір відразу кілька кредитів з різних МФО.

Мікрокредітной організації завжди відрізнялися від звичайних банків доступністю кредитів (досить паспорта і коду ІПН), але великими процентними ставками і непомірними штрафними санкціями. Об’єднавши всі мікропозики в один кредитний договір, можна істотно знизити виплати і погасити кредит.

Рефінансування дозволить розблокувати заставне майно і виконувати з ним будь-які необхідні дії. Особливо це актуально для тих громадян, які брали в кредит автомобіль або квартиру. Вони можуть зняти обтяження з майна, що знаходиться в заставі.

Особливості

Дана послуга має деякі особливості, про які необхідно знати перед оформленням рефінансування. Зіпсована кредитна історія є вагомою перешкодою для отримання рефінансування. Такі клієнти у банків викликають недовіру. Слід пам’ятати, що можна об’єднати не більше п’яти позик. Дана банківська послуга вигідна при великій сумі і тривалому терміні договору. Можливі додаткові витрати на обслуговування даного договору.

Оформляти рефінансування чи ні – особиста справа кожного. Як правило, робити крок в його користь варто тільки в тому випадку, коли зважені всі «за» і «проти». Кому-то ця послуга стане порятунком з безвихідної ситуації, а кого-то зажене у нову боргову яму.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв