Кредитна історія

что такое кредитная история
Кредитна історія має на увазі під собою сукупність персональної інформації про фізичну чи юридичну особу, а також містить дані про виконання ним своїх фінансових зобов’язань перед фінансовими організаціями. Якщо ви хоча б раз вдавалися до послуг будь-якої фінансової компанії, щоб отримати позику або кредит, то ці дані були автоматично передані кредитором в бюро кредитних історій (БКІ). Діючі на території України бюро мають законне право на збір, зберігання і обробку персональної інформації по кредитах і позиках позичальника. В Україні є три таких бюро: Перше Всеукраїнське Бюро Кредитних Історій (ПВБКІ), Міжнародне бюро кредитних історій (МБКІ) і Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ). Будь-яка фінансова компанія (наприклад, банк, мікрофінансових компанія та інші), незалежно від своєї форми власності, офіційно зареєстрована і здійснює свою діяльність згідно з законодавством України, може звернутися в бюро кредитних історій з вимогою про надання дані про кредитну історію позичальника, якщо той в свою чергу дав свою згоду на отримання та обробку організацією цих даних. Кредитна історія включає в себе три основні розділи:
  1. Персональну інформацію про позичальника. У цій частині знаходяться всі особисті дані: паспортні дані, дата народження, ПІБ, відомості про реєстрацію, ідентифікаційний номер платника податків, місце роботи, контактну інформацію і так далі.
  2. Історія кредитів і позик. В цьому розділі розміщується інформація про виконання позичальником своїх зобов’язань за договором з фінансовою організацією, а саме: суми отриманих коштів, види забезпечення по кредитах, нараховані за платежами прострочень, розмір процентної ставки і статус кредиту на момент заявки: (діючий, погашений і т. д.).
  3. Історія запитів. Містить інформацію про те, коли і які фінансові установи направляли запит в бюро на отримання кредитної історії позичальника.

У чому полягає необхідність кредитної історії?

Перед прийняттям остаточного рішення про кредитування, фінансові установи, що займаються наданням грошей у борг, вивчають кредитну історію позичальника і інформацію про наявні у нього заборгованості. Це необхідно для об’єктивної оцінки платоспроможності позичальника та аналізу ймовірності їм повернення отриманого онлайн-кредиту або позики. Гарна кредитна історія робить позитивний вплив на ймовірність отримання кредиту. Чим краще позичальник проявив себе в минулому, тим більшу суму він зможе отримати і тим нижче буде процентна ставка. Часто трапляється реклама, яка пропонує практично 100% схвалення заявок на отримання кредиту онлайн. Це дає привід для роздумів про те, як в цьому випадку оформити онлайн-займ із зарахуванням на банківську карту. Якщо компанія готова видати вам гроші без вивчення кредитної історії, то відразу слід приготуватися до відсоткової ставки по кредиту, яка буде дуже високою. Це створено, для покриття збитків компанії від поганих позичальників, які несвоєчасно погашають кредити. Крім цього, в даному випадку при виникненні найменшої прострочення, компанія нарахує штраф і в разі несплати вам доведеться жорстко спілкуватися зі службами, які будуть стягувати з вас прострочення. Сервіс, що надає послуги онлайн-кредитування в ухваленні рішення про видачу позики на банківську карту завжди керується кредитною історією позичальника. Скорингова система сервісу автоматично аналізує дані позичальника і самостійно приймає рішення про суму кредиту, яка максимально можлива і процентній ставці. Принцип нашого сервісу простий – чим краще кредитна історія, тим більша ймовірність схвалення кредиту, вище його сума і нижче процентна ставка. У нас хороші позичальники не переплачують за збитки від поганих позичальників.

Основні фактори при аналізі кредитної історії

При наявності поганою кредитною історії позичальника може бути відмовлено у видачі кредиту. Негативний вплив на кредитну історію надає наступний ряд факторів:
  • наявність прострочення по кредиту понад 90 днів;
  • наявна на момент запиту кредитної історії заборгованість;
  • наявність дефолту по кредитах або проданих кредитів;
  • наявність великої кількості відкритих кредитів (великої суми кредиту).
Крім цього фінансовими організаціями аналізуються і інші актори кредитної історії. Кожна фінансова установа використовує свою скоринговую систему – автоматичний алгоритм для аналізу кредитної історії. Тому сервіси не дає 100% гарантію в отриманні позитивного рішення про онлайн-кредитуванні в одному сервісі. Сервіс онлайн-кредитування ставить своїм основним завданням не притягнення максимального числа клієнтів, а отримання позичальників, які мають хорошу кредитну історію, для яких будуть запропоновані оптимальні умови кредитування: велика сума онлайн-кредиту на тривалий термін і під низький відсоток.

Як дізнатися і поліпшити кредитну історію?

Для прийняття рішення про поліпшення своєї кредитної історії, в першу чергу необхідно її пізнати. Згідно із законодавством України, кожен громадянин може 1 раз на рік отримати свою кредитну історію безкоштовно. Для цього потрібно направити запит в бюро кредитних історій. Отримавши дані, необхідно упевнитися в їх правильності. Найчастіше відбувається так, що організації припускаються помилок при передачі даних або забувають оновлювати інформацію після погашення заборгованості. Наявні помилки будуть негативно впливати на якість кредитної історії і, отже, рішення про видачу кредиту або позики. При виявленні помилок або будь-якої недостовірної інформації необхідно написати заяву в бюро кредитних історій, в якому детально описати всі помилки, знайдені в кредитній історії. Одночасно потрібно звернутися в організацію, яка допустила помилку при наданні інформації по кредитах. На жаль, на сьогоднішній день досить поширені випадки, при яких шахраї оформляють онлайн-кредити, використовуючи при цьому чужі документи. Для запобігання шахрайських дій з використанням ваших персональних даних рекомендується періодично запитувати свою кредитну історію для контролю.

Як захиститися від шахраїв?

У деяких бюро кредитних історій ви можете скористатися спеціальною послугою смс-оповіщення. В цьому випадку, якщо будь-яка фінансова компанія зробить запит на отримання вашої кредитної історії, ви будете про це повідомлені. Якщо такий запит був відправлений, значить хтось збирається отримати кредит шахрайським способом, використовуючи ваші дані. Таким чином, за допомогою смс-повідомлення, ви можете відразу дізнатися, якщо хтось буде цікавитися вашої кредитної історією. У цьому випадку необхідно негайно звернутися в бюро кредитних історій з проханням заблокувати інформацію по вашій кредитній історії.
Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв