Нічим платити по кредиту, що робити і які наслідки очікувати

нечем платить по кредиту

Статистика показує, що стрімко розвивається банківський бізнес в Україні – і у всіх європейських країнах. У зв’язку з цим на ринку фінансових послуг з’являються все більш привабливі «продукти», які пропонуються не тільки юридичним особам, а й населенню на різні – в тому числі побутові – потреби. Зрозуміло, детально розібратися в ставках, відсотках, нарахуваннях та інших нюансах досить складно без спеціальної освіти, тому клієнти найчастіше вибирають великі банки або установи, які знаходяться в безпосередній територіальній близькості до місця їх проживання. Потрібно знати, що існують також мікрофінансові організації (скорочено МФО), які спеціалізуються на видачі малих позик під досить істотні відсотки, але робота в цьому випадку протікає трохи в іншому руслі, ніж у великих компаній, які успішно контролюються державою і знають міру в своїй діяльності , ніколи не переступаючи межу закону і здорового глузду. Ось чому пріоритетною взяти кредит в банку.

Ситуація за банківськими кредитами в Україні

Чи не є секретом інформація, що щорічно підвищується закредитованность населення (і останнім часом прогрес все стрімкіше), і у банків стає все більше компетентних клієнтів, які вчасно платять за боргами, але також і зростає категорія боржників, людей, які порушили терміни виплат, потрапивши тим самим в малоприємне положення. В першу чергу потрібно дати рекомендації тим громадянам, які поки що не потрапили в неприємності – і або збираються взяти кредит, або вже взяли, але не мають при цьому прострочень. Отже, кожна людина, який оформив позику, повинен:

  • уважно ознайомитися з усіма документами;
  • строго дотримуватися термінів і графік платежів (щоб уникнути штрафів);
  • завчасно вирішувати всі питання з компанією;
  • при першій же можливості гасити позику цілком (це вигідно);
  • дорожити своїми особистими даними;
  • не довіряти третім особам і перевіряти інформацію.

Докладний розбір списку рекомендацій

Розберемо запропоновані пункти детально, це повинно дати більш-менш ясну картину.

Першим же пунктом дано рекомендації з оформлення кредиту. Тут важливо скрупульозно ставитися до документів, тому що в деякому випадку клієнти підписують папери, де дрібним шрифтом зазначено про яку-небудь страховку або інших нюансах, які з’ясовуються тоді, коли розірвати договір вже не представляється можливим. Рекомендується скористатися допомогою фахівця або ж взяти паперу додому і ретельно їх вивчити перед тим, як буде підписано двосторонню угоду.

Другий пункт. Кожна фінансова організація має досить складну для позичальника систему штрафів; і краще уникнути наслідків, ніж стикатися з труднощами щодо їх вирішення. Для цього необхідно дотримуватися або випереджати встановлені терміни оплати, тому що в противному випадку виникне складна ситуація, коли «тіло кредиту» змішається зі вторинними відрахуваннями. Складність полягає в тому, що в подальшому платежі, спрямовані на рахунки кредитної організації будуть «закривати» в першу чергу саме вторинні суми, залишаючи непогашеним сам кредит. Якщо діяти неправильно, то можна опинитися в положенні, коли незважаючи на оплати клієнт завжди залишається в боржниках – до такого, зрозуміло, доводити ніколи не варто.

Третій пункт. Фінансові компанії, як правило, це великі структури з великим числом співробітників, тому проблеми вирішувати не так просто, адже кожна людина, яка буде спілкуватися з вами, буде стикатися з вашою справою як би в перший раз, і доведеться пояснювати свої проблеми раз по раз. Це досить важко в моральному сенсі, тому краще не допустити виникнення проблем. Далі ми бачимо рекомендацію гасити борг цілком, це логічно, тому що в цьому випадку компанія нарахує мінімум відсотків і отримає мінімум вигоди, а клієнт, у свою чергу збереже свої кошти.

З приводу останніх двох пунктів потрібно сказати, що це заходи безпеки. Справа в тому, що, можливо, шахраї спробують випитати у вас інформацію про рахунок або паспортні дані по телефону, тому варто розмовляти тільки з співробітниками банку, а для цього потрібно з’явитися у відділення або передзвонити за офіційним номером гарячої лінії, де розмова записуються і ви точно не потрапите таким чином на осіб із сумнівною репутацією. Ці випадки не поодинокі, тому варто завжди бути напоготові і в цьому випадку ніяких проблем не виникне.

Проблемні кредити: немає грошей на оплату

Не секрет, що банки видають кредити не для того, щоб порадувати своїх клієнтів, а для отримання безпосередньої вигоди, тому не варто тішити себе надіями, що якимось способом вдасться в кінцевому підсумку виявитися у виграші. Тим більше не вирішить проблему розтягування термінів оплати і несистематические платежі, так як вони приведуть до стрімкого зростання боргу: будуть нараховані штрафи, пені. Чим більший борг, тим більша мотивація у співробітників компанії, щоб повернути ці кошти, тому збільшення прострочення веде лише до погіршення ситуації і до посилення дій, що робляться з боку позичальника. Система працює чітко і злагоджено, продумані всі етапи взаємодії з боржником, а також враховані всі стадії: добровільна оплата, досудова стадія, суд, примусове стягнення. Варто відзначити, що найгірший спосіб взаємодії з банком це дрібні і рідкісні платежі, так як вони не вирішують проблему і не скорочують тіло боргу.

Що запропонує банк? Як буде стягувати?

Коли у клієнтів виникають проблеми, їм пропонують реструктуризацію, тобто можливість погашати штрафи і пені дрібними необтяжливими платежами, це дуже вигідно банку і вкрай невигідно платнику. В цьому випадку можна порадити одне: шукати кошти і намагатися погасити заборгованість великими частинами. Потрібно знати і те, що банк діє строго за договором і умовами, які контролюються центральним банком, а якщо виходить за них, то в суді частину штрафів буде списана. Ось чому фін. організації так бояться судів і уникають їх, в той же час позичальникам здається, що суд це найстрашніше, що може з ними статися.

З іншого боку, дійсно, є процедура судового стягнення: спочатку виноситься наказ, який може бути скасований боржником в односторонньому порядку, далі банк повинен буде подати позов протягом трьох років. Якщо структура зробить все правильно, то підключається відділ судових приставів, які можуть прийти додому і провести опис майна, але найчастіше їм досить того, що підпадають під арешт або блокуються банківські та розрахункові рахунки клієнта – і тільки в тому випадку, коли їх немає, організовується прихід за адресою проживання (це трапляється не так часто).

Якщо справи у позичальника зовсім погані

Якщо ситуація зовсім погана, то в кінцевому підсумку це може призвести до банкрутства (потрібно додатково оформлення) або до акту про неможливість стягнення, коли судові пристави приходять додому до боржника і бачать, що цінних предметів і речей, що підлягають опису просто-напросто немає. Борги банк не пробачить, але якщо дійсно немає варіантів оплати, то силою змусити боржника йти на роботу фін. організація не зможе (так як вона працює в правовому полі), тим більше, що часто кредитуються непрацездатні громадяни – інваліди, ветерани війни, люди з психічними відхиленнями і ін. В будь-якому випадку залишаються якісь кошти, і, як показує практика, найоптимальнішим рішенням тут є звернення до проф. юристу, який надасть допомогу і супровід. Боржник повинен знати, як поводитися в суді, як працювати з документами, куди відправляти прохання і заяви, як скасувати судовий наказ та багато іншого.

Чи можуть «пробачити» борг? Як вирішити проблему? Поради по позиках

На жаль, борг завжди буде переслідувати такого некомпетентного клієнта, і протистояти кредитору доведеться все подальше життя. Цю сумну ситуацію можна виправити тільки повною оплатою боргу в суворій відповідності з судовим рішенням, так як порушення постанов суду може призвести до куди більш сумних наслідків. Взяти друга позика, щоб погасити перший це також не вирішення, так як в загальному борг тільки збільшується після таких заходів. І найважливіше – це шукати найвигідніші умови по позиці з самого початку, вибирати найприйнятніші відсотки і мінімальні ставки, щоб отримати найбільшу вигоду. Також варто звертатися тільки до компетентних компанії, які зарекомендували себе, потрібно читати відгуки клієнтів і знати не тільки позитивну, але й негативну сторону організації, знати, які суди йдуть по цих компаніях, виплачують вони самі борги перед державою та ін. Якщо ставитися до кредиту відповідально і уважно, то в кінцевому підсумку процедура повинна пройти продуктивно і безпечно, підвищуйте фінансову грамотність, це дуже допоможе в житті.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв