Новий закон про банкрутство

bankruptcy-law-in-ukraine

Новий закон прийнятий у Верховній Раді у 2019 році обіцяє громадянам України не повертати залишки по боргах і кредитах, якщо вони будуть визнані банкрутами. Закон повинен розв’язувати проблеми двох сторін: допомогти боржникам відновити свою фінансову репутацію, а банкам перекрити частину несплачених боргів.

Для того щоб не піддатися тиску колекторських контор боржник за новим законом Верховної Ради може отримати статус банкрута. У першій версії закону такий статус могли отримати і кредитори, однак після коригувань, таке право залишається тільки за боржниками.

Фізична особа-банкрут

Для того щоб людину визнали банкрутом, повинні бути виконані кілька умов. Це необхідно для того, щоб всі боржники країни не побігли оформляти статус банкрута. Перша умова — це мінімальна сума прострочених платежів. Вона повинна становити 111690 гривень. Друге — це оплата протягом останніх двох місяців не більша частина платежів по кожному кредиту. Третьою умовою є відкриття депозитного рахунку суду на суму від 28815 гривень. Ці кошти необхідні для оплати роботи співробітника проводить переговори з кредиторами. Тобто процес визнання боржника банкрутом досить дорогий. Після того як процес вважається запущеним, суд заявить про відстрочку на права кредиторів на 4 місяці, виключаючи виплату аліментів, відшкодування шкоди здоров’ю та інше. Потім є тільки 2 результату справи: реструктуризація або банкрутство.

Реструктуризація

Реструктуризація або по-іншому, зміна у виплаті боргів — це найкращий спосіб, щоб розв’язувати проблему, що склалася позичальника. Автори закону не дарма перейменували розділ «про банкрутство фізособи» в «відновлення платоспроможності». Держава намагається допомогти громадянину, в обмін на те, що за ним залишиться зобов’язання сплатити частину боргу. Реструктуризація в обов’язковому порядку узгоджується з усіма учасниками справи, а саме: з позичальником, кредиторами та судом. Термін роботи цього плану не повинен тривати понад 5 років. Реструктуризація не містити оплату аліментів, відшкодування шкоди здоров’ю будь-кому і різні страхові платежі. Податкові заборгованості, накопичені протягом 3 років визнаються безнадійними та списуються під час процесу. Однак не варто розглядати варіант реструктуризації як спосіб розтягнути час виплати боргів.

Яка зі сторін краще?

Якщо протягом довгих чотирьох місяців розгляду процесу реструктуризації сторони не змогли прийти до угоди, стартує процес визнання банкрутства. Майно боржника, навіть те, яке він може придбати після початку процедури, виставляють на аукціон. Туди також можуть бути включені частки володінь. Однак боржник має право попросити не продавати життєво необхідні речі. Вартість цього майна не повинна перевищувати 111690 гривень — суму мінімального платежу. При цьому громадянину залишають одне місце для проживання, яке має дорівнювати або менше встановленого Верховною Радою України соціального житла. Борг буде вважатися погашеним навіть якщо коштів отриманих з продажу майна не вистачить.

Боржники по іпотечних кредитах

Громадянин має право просити вигідну програму реструктуризації іпотечного кредиту в тому випадку, якщо це єдине місце для його проживання. Вона вимагає виплати актуальної ринкової вартості житлоплощі, а новий кредит спланують і перерахують в національній валюті за новим курсом. Нерухомість, площа якої перевищує соціальну, необхідно виплачувати протягом 10 років, а більш високу ставку встановлять відповідно до річного індексу UIRD + 3%.

Обмеження для визнаних банкрутами

Боржники, які будуть дотримуватись обов’язків після прийняття програми реструктуризації і своєчасно виплачувати новий обов’язок, не будуть нічим обмежені. А ось позичальників, яких в результаті визнали банкрутами, зобов’яжуть підтверджувати свою неплатоспроможність при підписанні угод протягом 5 років. 3 роки позичальник не матиме гарної ділової репутації. Звичайно, протягом 5 років не можна повторно запускати процедуру отримання статусу банкрута.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв