Що робити, якщо ніхто не хоче видавати кредит?

Что делать, если никто не хочет выдавать кредит?

Кожній людині доводилося або в майбутньому доведеться зіткнутися з ситуацією, коли терміново потрібні фінансові кошти. Іноді найпростіше взяти позику, але що якщо банки не хочуть давати кредит? Можна вдатися до онлайн-кредиту, адже там часто видають кошти навіть людям з поганою кредитною історією. Однак буває і так, що відмовляють все, в тому числі і самі лояльні МФО. Але в чому ж причина і як вирішити цю проблему? Про це нижче.

Чому не дають кредит?

Є безліч причин, за якими можуть відмовити у видачі позики:

1. Погана кредитна історія

Через прострочень платежів або й зовсім ухилення від погашення кредитів клієнти втрачають довіру банків.

Рішення проблеми: поліпшення кредитної історії.

Насамперед варто звернутися в бюро кредитних історій, на сайті якого можна оформити замовлення на виписку кредитної історії і дізнатися, чи є ви в чорному списку у банківських організацій. У нього потрапляють ті клієнти, які довго не виплачують позикові кошти. Якщо ваша кредитна історія все-таки зіпсована, це можна виправити.

Способи поліпшення кредитної історії:

  • Закрити частина наявних кредитів (не підходить за відсутності фінансів в необхідному розмірі).
  • За кілька місяців до взяття кредиту потрібно своєчасно погасити всі плати по кредитах (якщо терміново потрібні гроші, спосіб не підійде).
  • Взяти маленьку суму в мікрофінансової організації, швидко погасити, а потім повторити так кілька разів. В результаті таких дій істотно зростає кредитний рейтинг. Подавайте заявки відразу в кілька різних МФО, навіть при масових відмовах, так як все одно знайдеться фірма, готова видати хоча б мінімальну суму. Після цього, коли повернете займ, знову візьміть його там же, поверніть і т.д.

2. Низький дохід

Якщо щомісячний заробіток клієнта не покриває прожитковий мінімум і суму майбутнього щомісячного платежу, тоді велика ймовірність відмови в кредитуванні.

Якщо ви берете кредит в банківській організації, у вас зажадають довідку про доходи. Якщо розмір вашої заробітної плати не влаштує банківську організацію, може послідувати відмова.

Якщо кредит береться в банку або МФО, яка потребує довідки про доходи, але ви вказується невисокий заробіток, може послідувати відмова. Важливо, щоб розмір заробітної плати повинен перевищував суму щомісячного платежу по кредиту в 2 рази.

Рішення проблеми: вказівка додаткового доходу.

Ідеальний варіант – мати підтвердження даного доходу у вигляді виписки по банківській карті, куди приходять кошти за додаткову діяльність. Припустимо, в довідці про доходи фігурує мінімальна заробітна плата, але ви ще працюєте фрілансером, займаєтеся ремонтом, підробляєте нянею і т.д. Оплата за них видається на руки, або надходить на карту. В останньому випадку треба брати виписку по карті, якщо вона від тієї ж банківської організації, де буде братися займ. Якщо на руки – переводите фінанси на карту і беріть після цього виписку.

Якщо виписки немає або ви прийняли рішення кілька перебільшити свій заробіток з метою збільшення шансів отримання кредиту – надайте телефон додаткового роботодавця. При розмові з представниками банку він повинен підтвердити фак того, що ви на нього працюєте і отримуєте за це гроші.

3. Закредитованість або велике фінансове навантаження

Якщо вже було взято кілька кредитів в іншій організації, плюс оформлена кредитна карта, а до цього ще й розстрочка в магазині, тоді отримати ще один кредит буде дуже важко. Банк або МФО в такому випадку апелюють тим, що клієнтові буде не під силу ще один кредит – у нього просто не вистачить грошей. У Приватні Банку, наприклад, максимальна кількість відкритих кредитних рахунків не більше 9. Навіть якщо за частиною договорів у Вас немає кредитного ліміту, система Вам автоматично відмовить через внутрішніх інструкцій банку, і абсолютно не важливо який у вас дохід і майно.

Рішення проблеми: підвищення своєї кредитоспроможності.
  • Закриття одного або відразу декількох кредитів;
  • Вказівка ​​додаткового доходу, що послужить доказом того, що вам легко погасити, як існуючі, так і нові кредити, які збираєтеся брати.

Якщо вас будуть питати про кредити, варто чесно відповісти про те, які вони і скільки їх, так як це інформація може бути легко перевірена. Однак розмір щомісячних платежів можна вказати менше реальних – 80% банківських і мікрофінансових організацій навіть не намагатимуться перевіряти, скільки у вас йде засобів на оплату інших позики.

4. Немає застави, поручителя

Якщо вам потрібен позику на велику суму, необхідна застава або поручитель. При відсутності першого або другого навіть не варто розраховувати на кредит.

Рішення проблеми: тільки пошук поручителя або надання застави.

5. Відсутня довідка про доходи

Без підтвердження має доходу або офіційного працевлаштування вам також навряд чи нададуть кредит в банківській організації.

Рішення проблеми: необхідно звертатися туди, де не висуваються такі вимоги. Варто відвідати інших потенційних кредиторів.

Є безліч банківських організацій, що пропонують позики без надання офіційної зайнятості, проте потрібно буде вказати основний і додатковий дохід, а також телефони родичів / поручителів / колег.

Якщо вам ніде не надають кредит, можна подати заявки відразу в усі мікрофінансові організації, спробувавши в кожній з них отримати позику. Дохід МФО йде від високих відсотках, а тому вони зацікавлені в тому, щоб число позичальників тільки зростало.

Ви можете офіційно не працювати, однак вам все одно, швидше за все, нададуть кредит. Найвищий шанс його отримання у людей з відмінною кредитною історією.

6. Є судимість

Судимість – ще одна поширена причина для відмови в кредиті. Банківської організації все одно, за що був засуджений клієнт, а тому йому в будь-якому разі не будуть довіряти.

Рішення проблеми: оскільки онлайн-кредитори досить лояльні до своїх позичальників, варто спробувати взяти кредит у них.

7. Невідповідність встановленим віковим обмеженням

Якщо ви не потрапляєте під віковий діапазон 18-65 років, то швидше за вам навряд чи видадуть кредит.

Рішення проблеми: попросити родича / друга оформити на себе кредит і своєчасно його виплачувати.

Де роздобути гроші, якщо не вдається отримати кредит?

Якщо вищезгадані поради виявилися безрезультатними, можна спробувати наступне:

  • віднести коштовності або техніку в ломбард;
  • працювати на біржах фріланса або сервісах замовлення послуг.

Кожен з цих методів має як позитивними, так і негативними сторонами, а тому варто детальніше їх розглянути.

Здача речей в ломбард

Даний спосіб хороший тільки тоді, якщо ви маєте в своєму розпорядженні цінними речами, які можна закласти і одночасно з цим можете їх швидко викупити. Важливо знати, що ломбарди вміють витягати гроші з людей: при продовженні терміну застави можна витратити значну суму через капає відсотків.

Заробіток

Якщо терміново потрібні кошти і у вас є можливість робити щось віддалено – малювати, писати тексти, займатися створенням сайтом та ін. – варто спробувати взяти замовлення на будь-якої біржі фрілансу.

Якщо ви не дуже добре знайомі з фрілансом, або просто не горите бажанням займатися написанням статей, тоді варто відвідати сервіс “Метн кабанчика”, де є величезний спектр завдань, починаючи від придбання продуктів і закінчуючи будівництвом будинку, стрижкою кігтів рисі та іншими неординарними пропозиціями.

Відмінний спосіб виконати роботу і моментально отримати гроші – це тимчасова підробіток на таких сайтах як ОЛХ або Бесплатка. Робота на даних майданчиках, мабуть, є найбільш популярним способом швидкого заробітку. У порівнянні з ними ні сайти фріланса, ні “Метн кабанчика” не підходять для тих, кому терміново потрібні фінансові кошти, так як доведеться проходити через реєстрацію і модерацію, вступати в конкуренцію з іншими, більш рейтинговими виконавцями. Однак потрібно бути пильним – на онлайн-дошках з безкоштовними оголошеннями непоодинокі випадки шахрайства.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв