Як накопичити гроші для великої покупки?

how to save money for a big purchase
Більшість людей хочуть навчитися правильно розпоряджатися грошима, так щоб не влазити в борги і одночасно робити великі покупки. Багато хто може похвалитися таким умінням? Так, звичайно, є такі унікуми, які можуть і вміють збирати кошти на дорогі речі, при цьому не залазити в борги. Так як це зробити? Чи реально накопичити на дорогу мрію? До яких хитрощів вдаються, щоб досягти поставленої мети? Давайте розбиратися в цьому.

3 правила, які допоможуть накопичити гроші в короткий термін

 1. Для того, щоб накопичити гроші, потрібно спочатку розібратися куди витрачається весь дохід. Як тільки стане зрозуміло, куди він іде, то, потрібно позначити які витрати можна скоротити, а які ні в якому разі не можна. Далі позначаємо обов’язкові витрати, найкраще їх оформити у вигляді списку. Усі інші графи бюджету, на скільки, це можливо скорочуємо.
 2. Щоб швидко накопичити кошти необхідно відкладати 10-15% від щомісячного доходу. Такий відсоток дозволить накопичити потрібну суму без особливих зусиль. Відповідно, для наближення мети буде потрібно підвищити відсоток в 2 або 3 рази. При правильному розрахунку та плануванні, можливо, відкладати від доходу близько 30%. Також можна знайти додаткове джерело доходу.
 3. Щоб уникнути спокуси витратити вже накопичені заощадження, покладіть їх у банківський вклад. Тільки на такій, з якого неможливо зняти гроші до настання певного терміну. Якщо ж знімати з вкладу гроші раніше терміну, то втратиться частина відсотків – це буде додатковий стимул, щоб уникнути зняття коштів.

Так, економити не так вже й просто, але для досягнення мети у вигляді власної квартири або машини, доведеться це випробування витримати. У майбутньому, якщо навчитися правильно, економити і заощаджувати гроші відкриються нові можливості.

Визначаємо мету

Для контролю над доходами і витратами скачайте на свій мобільний пристрій спеціальний додаток. Воно допоможе вести бюджет:

 • розрахувати поточні доходи і витрати;
 • розпланує бюджет на наступний місяць;
 • Чи допоможе відкладати частину доходу в скарбничку;
 • Також, у багатьох додатках можна поставити мету і воно допоможе правильно розрахувати період часу для досягнення мети при поточному доході.

  Як тільки встановиться точна сума для дорогої покупки речі або відпочинку, можна почати відкладати частину зарплати. Для цього в бюджеті навіть можна виділити окремий рядок витрат. Для зручності переводите цю суму на окрему банківську карту. Ще один помічник у цій справі це кредитна карта. Відкладені кошти слід відправляти на рахунок дебетової картки.

  Ставте перед собою точний термін виконання завдання. Тільки тоді програма зможе розрахувати, скільки потрібно буде відкладати грошей на майбутню покупку.

Як отримати фінансову незалежність

 • Чітко знати свій дохід і уважно стежити за витратами;
 • Ставити перед собою здійсненні мети;
 • Як можна сильніше скоротити свої витрати;
 • Щомісяця складати фінансовий план;
 • Знайти пасивний джерело доходу;

Якщо навчитися тримати фінанси в порядку, то можна буде зберігати і примножувати їх. Для цього необхідно точно знати, скільки можна буде собі дозволити витратити щомісяця, а також не лякатися виникнення жорстких рамок. Адже вони необхідні для економії.

Як заощадити кошти для покупки автомобіля

Напевно, у кожного була така ситуація, коли в гаманці залишалося всього нічого, а до наступної зарплати ще сила-силенна часу. Саме час почати вести особисту бухгалтерію. Це, звичайно, не врятує від безгрошів’я, але хоча б дозволить правильно і з розумом витрачати кровно зароблені. Як вважають деякі експерти, накопичити «заначку» може кожен, якою б у нього не був рівень доходу. Тут головне, правильно визначити, без чого можна обійтися і прибрати зі статті витрат.

В цьому головне почати. Спробуйте вести бюджет хоча б протягом 1 або 2-х тижнів. Тоді вже можна буде подивитися, куди точно йдуть гроші і так уже потрібні ці витрати. Після аналізу отриманих даних, мету у вигляді покупки особистого автомобіля здасться не такою вже і не досяжною.

Не забувайте, що поставлена ​​мета повинна відповідати рівню вашого доходу. Наприклад, якщо ви плануєте придбати автомобіль, то потрібно брати машину, вартість якої не перевищує рівень річного доходу. Інакше вам доведеться витрачати більшу частину бюджету на її утримання і обслуговування.

Як заощадити, щоб швидко накопичити на автомобіль

 1. Перед тим як приступити до накопичення коштів, визначитеся з точною сумою і терміном, до якого будуть потрібні ці кошти.
 2. Визначтеся з кількістю грошей, які потрібно відкладати щомісяця. Після, знайдіть в розділі витрати то, що можна буде прибрати або скоротити.
 3. Якщо не виходить скоротити статті витрат, то один з варіантів знайти підробіток.

Якщо враховуючи все вищеперелічене, все ж не виходить заощадити і накопичити потрібну суму грошей, то як варіант вибрати більш економний варіант автомобіля.

Чи не відкидайте і такий варіант як покупка уживаної машини. Це значно збільшить шанси на здійснення бажаного.

Підказка про покупку уживаного авто, буде корисна і тим, хто бажає накопичити кошти на квартиру. Придбання квартири на вторинному ринку істотно допоможе скоротити період накопичення для здійснення мрії, та й економія вийде істотна.

На чому заощадити, щоб швидко придбати квартиру

Звичайною молодій сім’ї дуже складно накопичити на власне житло. Адже поточних доходів ледве вистачає перекривати такі необхідні витрати як оплата комунальних послуг, покупка одягу, адже діти ростуть швидко, ще і годувати всю сім’ю треба кожен день, оплата гуртків і походи в розважальні центри. При такому режимі нелегко накопичити на власну житлову площу. Багато експертів вважають, що перший час молодим можна пожити зі своїми батьками. Це допоможе скоротити витрати і відповідно вони зможуть відкладати частину бюджету на покупку квартири. На це приблизно піде 5 або 6 років.

Давайте розберемо, що вигідніше: взяти іпотеку або накопичити кошти на квартиру. Якщо оформити кредит, то покупку житла не доведеться відкладати в довгий ящик. Але в цьому варіанті, є і свої мінуси. Наприклад, для схвалення необхідно внести початковий внесок, а також переплата вийде дуже велика (приблизно половина вартості кредиту). Крім цього, в Україні існують спеціальні програми для підтримки молодих сімей, але і це не гарантує швидкого придбання свого житла. Адже деякі чекають роками своєї черги, а весь цей час доводиться або знімати житло, або жити з батьками.

Але зовсім відкидати допомогу банку не варто. Можна не брати гроші в кредит, а навпаки, покладіть свої на ощадний рахунок під відсотки. Таким чином, є можливість не тільки заощадити, але і отримати з цього невеликий пасивний дохід. Тільки вибирайте перевірений банк, розгляньте всі пропозиції і виберіть те, де відсоток вище, ніж у інших.

Як заощадити гроші на весілля

Весілля – це не тільки хвилююча, але і дуже витратна справа. Ви хочете почати збирати, але не знаєте, як це зробити? Насправді є море варіантів як це зробити. І до речі, для цього можуть підійти всі перераховані вище варіанти. Ось кілька підказок для майбутньої осередку суспільства:

 • Придбайте скарбничку. Як говоритися, копійка рублю береже, тому та хоч і буде збиратися дрібниця, але на неї можна буде придбати весільні сувеніри та невеликі подарунки для конкурсів;
 • Оформіть окрему банківську карту і періодично вносите на її рахунок гроші. Тільки не піддавайтеся спокусі зняти їх завчасно, інакше нічого не вийде;
 • Також можна завести електронний рахунок;
 • Якщо ви розбираєтеся, в цінних паперах, то саме час вкласти в них наявні зайві гроші. Але якщо ви нічого в це не тямите, то краще не варто цим займатися, тому що є ризик втратити більше, ніж вклали.

І найкращий варіант, це звичайно знайти додатковий заробіток або змінити роботу на більш високооплачувану. Зверніть увагу і на роботу за кордоном, наприклад, в Польщі.

І останній варіант, якщо весілля вже на носі, а грошей не вистачає, візьміть в борг у родичів або друзів. Ще можна взяти кредит в банку. Розплатитися з боргами допоможуть весільні гроші.

Висновок

Пам’ятайте, що самодисципліна і величезне бажання здійснити мрію швидко приведуть вас до мети. Бажаємо успіху у всіх починаннях і отримувати таку зарплату, при якій немає необхідності себе обмежувати.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв