Як відстрочити платіж по кредиту

Как отсрочить платеж по кредиту

Взявши мікропозик в мікрокредітной організації або кредит у банку, громадянин зобов’язаний виконати взяті на себе зобов’язання. Він повинен вчасно повернути тіло кредиту і нараховані суми обов’язкових платежів. Якщо цього не відбувається вчасно, починається прострочення, на яку організація нараховує відсотки та інші передбачені договором штрафні санкції. Бувають випадки, коли людина не підвладний обставинам і починає зазнавати фінансових труднощів не по своїй волі. Відсутність роботи, затримка зарплати, тривала хвороба може вибити з колії будь-якого добропорядного людини.

Коли у людини, який оформив мікропозик на карту, немає коштів на погашення поточного платежу, виникає природне запитання, чи можливо відстрочити його і як це зробити. По-перше, необхідно уважно перечитати договір і відшукати там пункт, який передбачає таку послугу. Більшість кредитних фінансових установ в своїх договорах прописують такий пункт. Саме він і приваблює більшість потенційних клієнтів в мікрокредітной фінансові організації. Також вони можуть піти на поступку позичальникові, якщо у нього є гарантований поручитель з гарною кредитною історією.

Що робити, якщо такий пункт не передбачений? Як зробити відстрочку платежу по кредиту?

Більшість банківських та мікрокредітних фінансових установ описують кілька варіантів оформлення відстрочки платежу. Але, ні в одному пункті договору цей варіант не називається відстрочкою. На офіційному банківською мовою це звучить трохи інакше. Банки можуть запропонувати позичальникові, який потрапив у важкі життєві обставина наступні види послуг.

 1. Клієнту можуть запропонувати реструктуризацію боргу, при цьому збільшується термін дії кредитного договору, а сума щомісячного платежу зменшується. Простими словами – кредит розтягують у часі. Позичальник зобов’язаний враховувати той момент, що йому доведеться виплачувати кредит довше, і остаточна сума боргу може істотно збільшиться.
 2. Клієнту можуть запропонувати кредитні канікули на термін до шести місяців. В цьому випадку позика «заморожується» на обумовлений термін і з моменту підписання додаткової угоди на нього не нараховуються ні відсотки, ні пені. Такий вид відстрочки пропонується не кожному клієнту. Для цього відносини між клієнтом і банком повинні бути тривалими, надійними, а клієнт повинен мати бездоганну репутацію.
 3. Можливо, клієнту дозволять виплачувати тільки відсотки по кредиту, а виплату суми кредиту перенесуть на закінчення дії терміну договору. Такий вид відстрочки називається пролонгацією договору по кредиту.
 4. Керівництво банку може піти назустріч клієнтові і переглянути графік погашення. Прикладом можуть стати не щомісячні, а поквартальні виплати.
 5. Якщо кредит підтверджено заставою, то борг можна погасити за рахунок його реалізації.

Слід розуміти, що на такі поступки жоден банк йти не зобов’язаний. Він має повне право відмовити будь-якому клієнту і зажадати невідкладного виконання зобов’язань, взятих позичальником при підписанні кредитного договору. Деякі банки йдуть на це цілеспрямовано, так як заробляють ще й на піні і на штрафні санкції. Якщо в банку є зарплатна картка позичальника, цей рахунок можуть заарештувати до повного погашення боргу. Всі кошти, що надходять на цю карту будуть направлятися на погашення кредиту. Наступний крок банку буде більш радикальним. Чи не достукатися до клієнта, банк може через обумовлений термін продати борг колекторам. Це вже в кілька разів погіршить становище позичальника. Але позичальник також має права, і може звернутися в поліцію, суд в тому випадку, якщо на нього чинять неправомірний тиск.

Кредитні канікули

Самий кращий варіант для позичальника щодо відстрочення платежу – оформлення кредитних канікул. Таким чином, спираючись на законодавство і договір, боржник отримає можливість перенести дату платежу на визначений термін. Кредитні канікули, їх умови і термін обумовлюються кожним банком в індивідуальному порядку. Найчастіше їх надають на кілька місяців, але не більше ніж на 6 місяців. У яких випадках банк схвалює кредитні канікули?

 1. Через втрати позичальником коштів існування і тимчасової неплатоспроможності (скорочення штатів, банкрутство або закриття підприємства і т.п.).
 2. Через форс-мажорних обставин (втрата майна в пожежі, повені тощо.).
 3. Тривала важка хвороба клієнта.

Всі ці ситуації необхідно підтверджувати документально: виписками з історії хвороби, довідками з місця роботи і т.п. Якщо таких документів не надати, банк навіть не візьме звернення клієнта до розгляду.

Для банку схвалення кредитних канікул процедура не вигідна. Є тільки два пункти, які змушують банк робити такий крок:

 1. Він йде на це тільки з метою заохочення великого, надійного і сумлінного клієнта. Банк всіма силами намагатиметься його утримати, тому що таких клієнтів буде знайти не просто. Склавши додаткову угоду про кредитні канікули, банк підкреслить своє бажання продовжити з таким клієнтом ділові відносини. Це стосується тільки великих юридичних або фізичних осіб, які мають на рахунках бака великі суми.
 2. Оформлення кредитних канікул для банку є своєрідним маркетинговим ходом. Таким чином, керівництво фінансової кредитної організації намагається залучити більшу кількість потенційних клієнтів. На ринку банківських послуг величезна конкуренція, і заробити досить не просто. Банки вступають в боротьбу за кожного клієнта, тим більше, великого. Необхідно з’ясувати про додаткове оподаткування при користуванні такою послугою.

Як правильно скласти заяву на отримання відстрочки платежу по кредиту?

Для отримання згоди банку на відстрочку кредитного платежу необхідно в довільній формі і в письмовому вигляді скласти заяву на ім’я керівництва банку. У ньому вказати причини, за якими необхідно надати кредитні канікули. До заяви додаються:

 1. Паспорт громадянина;
 2. ІПН;
 3. Пакет документів і довідок, що підтверджують тимчасову неплатоспроможність.

На сайтах практично всіх великих банків можна знайти зразок такої заяви. У такій заяві повинні бути вказані:

 • прізвище, ім’я, по батькові позичальника;
 • повні паспортні дані;
 • ІПН;
 • прописка;
 • номер договору позики;
 • обґрунтовані причини звернення;
 • дата і підпис клієнта.

Відстрочка за допомогою реструктуризації боргу

Кредитна організація може піти на зміну термінів і умов виплати позик. Така процедура називається реструктуризацією боргу. Вона допоможе полегшити ситуацію клієнта і допоможе йому виплатити борг. Чи можна відстрочити платіж, оформивши цю послугу? Це цілком реально за умови довірчих відносин банку і позичальника.

В основному банки можуть запропонувати продовження кредиту і зменшення щомісячного платежу. Однак не все так просто. Підсумкова сума до повернення може істотно збільшитися за рахунок збільшення терміну користування кредитними коштами. Необхідно врахувати всі мінуси і плюси, але в результаті це буде вигідніше, ніж платити пені і штрафи за прострочений кредит колекторам.

Як відстрочити платіж по кредиту через рефінансування?

Оформити рефінансування можна спробувати в іншому банку. Якщо у громадянина бездоганна кредитна історія і існує доказ його платоспроможності, то проблем в оформленні не буде. Перешкодою є прострочені кредити і платежі в інших фінансових установах.

Як відбувається рефінансування в більшості випадків?

Чи не кожен банк піде на поступки і надасть послугу рефінансування власної позики. Для цього клієнта направляють до іншої фінансової установи, і другий банк викуповує борг клієнта у першого банку. Ця процедура не проста і займає деякий час. Її підписують три сторони:

 • банк, в якому існує непогашений кредит;
 • банк, який здійснює рефінансування;
 • позичальник.

В результаті клієнт отримує новий кредит з новими умовами, яким автоматично погашається борг першому банку. Сума нового кредиту може істотно відрізнятися від попереднього, це залежить від обставин. Якщо позика була гарантований заставою, то кошти від його реалізації підуть на погашення взятого кредиту.

Вибір правильного банку для здійснення рефінансування допоможе зняти фінансове навантаження, перерозподілити кошти і заощадити.

Рейтинг
( Поки оцінок немає )
Оставьте отзыв